У боях під Бахмутом загинув розробник S.T.A.L.K.E.R. Володимир Єжов
У боях під Бахмутом, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, загинув Володимир Fresh Єжов, український розробник відеоігор і колишній кіберспротсмен.
Володимир Анатолійович Єжов народився 1 серпня 1984 року у місті Лубни. Закінчивши Київський політех у 2001 році, Єжов вже працював у ігровій індустрії, а також був професійним гравцем у StarCraft. На початку 2000-х друзі запросили його в зараз уже легендарну GSC Game World, де спочатку Єжов був тестером стратегій Alexander i Cossacks 2: Napoleonic Wars. В ієрархії відомої ігротворчої студії Єжов швидко став помічником дизайнера і представляв Cossacks 2 в цій якості на київський виставці “Ігроград” у квітні 2005 року.
Дебютом Єжова в якості повноцінного розробника стала гра 2006 року Heroes of Annihilated Empires. Він також брав участь у розробці незавершеного сиквелу цієї гри, але відділ стратегій у GSC невдовзі було закрито, щоби сконцентрувати зусилля на хітовій франшизі S.T.A.L.K.E.R.
Утім, Єжову знайшлося місце і тут: у приквелі S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky ідея та скрипти Кордону й Бурштину належать саме “Фрешу”. Нікнейм Єжова був натхненний ситкомом “Принц із Беверлі-Гіллз” (Fresh Prince of Bel-Air), де Вілла Сміта за старою реперською звичкою звали Fresh Prince. Гравці в S.T.A.L.K.E.R. часто називають Єжова іншим ім’ям — Локі. Персонаж з таким прізвиськом отримав обличчя Єжова у S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat у якості дружньої великодки, про що сам Володимир дізнався не одразу. Переважно тому, що гра вийшла у 2009, а в грудні 2007 року Єжов вже пішов із GSC. Короткий час він працював над Chronostorm для Ulysses Games LLC, але невдовзі знайшов постійне місто роботи у Frogwares, де за свою кар’єру працював найбільше. Спочатку над стратегією World of Battles: Morningstar, потім над грою, яка мала стати Call of Cthulhu, і зрештою над Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter (наш огляд). На всіх із цих ігор він був не лише дизайнером і продюсером, а ще й ком’юніті-менеджером. В The Devil’s Daughter основний внесок Єжова помітно у перших двох розділах гри, бо з Frogwares він пішов у жовтні 2014 року, майже за два роки до релізу проєкту.
З січня 2015 року і по 2022 Єжов працював дизайнером в український ігротворчій студії Hogsmith Games. Однак із початком повномасштабного російського вторгнення змінив офіс і комп’ютер на військову форму. У лавах сухопутних військ ЗСУ колишній “Фреш” і “Локі” став відомий як “Вус”. Під цим позивним український воїн вийшов на щиті з боїв під Бахмутом. Без батька залишились двоє дітей, без світлої людини — не лише родина, а й український ігропром. Війна продовжує забирати наших талантів. І війна ця іде не з лютого 2022 року, навіть не з 2014 року, а вже століттями.
На превеликий жаль, слід зауважити, що ми на PlayUA подекуди не встигаємо писати некрологи всім українським розробникам, які загинули після повномасштабного вторгнення. 12 травня у боях загинув уродженець Вінниці Олександр Гончарук, який співпрацював із компаніями Playtech і Techona. 20 травня не стало також колишнього головного дизайнера AB Games Михайла Новікова, а в жовтні загинув у боях аніматор 4A Games Андрій Корзінкін, який працював над серією Metro. Зі сторони ворога подібні некрологи видно нечасто. Та й звідки їм там узятись.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Sony зняла з продажу оригінальну Horizon Zero Dawn
-
Колекція ремастерів усієї грецької саги God of War вийде в 2025 році
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
Доходи інді та високобюджетних ігор майже зрівнялися цього року в Steam
-
Серіал «Клініка» відправляється на перезавантаження